tutonOVO WEB
Domů Dýmky Běh Parašutismus Střelba Odkazy
Kouření Mé dýmky Dýmkové koření Příslušenství

Dýmkařská sekce

Dýmky halí zvláštní atmosféra. Nejsou zas tak běžné, často i nekuřákům voní, snoubí se v nich neřest, řemeslný um, rozjímání a jistě i mnohé další.

I mne dýmky okouzlily a okouzlují stále, byť se jejich kouření již nevěnuji. Mám poněkud sebevědomě za to, že informace o mých zkušenostech a trampotách s dýmkami, nápadech a řešeních mohou být i po tak dlouhé době bez aktualizací někomu užitečné. Doufám, že tu nejen začínající dýmkaři najdou doplnění do mozaiky informací, které lze díky světové počítačové síti a dostupné literatuře sehnat.

Tak, a i když mi to nebude nic platné, vyjevím tu názory na zásahy státní moci do kouření:

Jsem proti zákazu kouření v restauracích. Veřejná moc má určovat pravidla ve veřejném prostoru, nikoliv v prostorách soukromých, byť třeba veřejnosti přístupných. Jen doplním, že sám jsem už před zákazem preferoval restaurace nekuřácké.

Jsem proti tomu, aby státní moc určovala vzhled obalů nejen tabákových výrobků. Má-li státní moc pocit, že chce lidem něco sdělit, ať využije jiné prostředky. Hranice se tu složitě definuje, ale já to mám tak, že proti uveřejňování složení potravin na obalu nic nemám, však toto mohou výrobci na obal vhodně zakomponovat, aniž by utrpěl jeho vzhled. Barvité popisování, co to se mnou udělá, když budu jíst, pít, kouřit to či ono, už však na obalech nemá co dělat. Tím spíš, když ještě nějací úředníci určují, jak přesně má takové sdělení vypadat.